Ellenőrzési munkatárs (m/w/d) -kereskedelem

Zweck und Ziel der Stelle

A tempster mögött egy tapasztalt és motivált munkatársakból álló csapat, valamint egy kiterjedt vállalati és pályázói hálózat áll. Rugalmas személyzeti megoldások az iparra, a kereskedelemre és az adminisztrációra összpontosítva - ez az, amiért minden nap a legjobbunkat adjuk.

Egy ismert memmingeni vállalat számára keresünk azonnali hatállyal Controlling munkatársat (m/w/d).

Az Ön feladatai

  • Havi jelentéstétel, előrejelzés, költségvetés és beruházás-ellenőrzés
  • Eltéréselemzések elvégzése, a csoportra vonatkozó kulcsszámok meghatározása és elemzése
  • Adatgyűjtés, a személyi és gépi költségtételek, általános költségtételek és allokációk előkészítése és kiszámítása az üzemi kontrollinggal összehangolva.
  • Kulcsszámok megállapítása, bővítése és optimalizálása, központi jelentési rendszer bővítése
  • Tervezés és költségvetés-tervezés
  • Hónap végi zárási tevékenységek, mint például költségfutások és rendeléselszámolás
  • Támogatás a havi és év végi zárási tevékenységekben a pénzügyi számvitel területén
  • Koordináció és együttműködés a leányvállalatok üzemi kontrolling és pénzügyi csoportjaival

A mi elvárásaink

  • sikeresen elvégzett kereskedelmi képzés
  • Több éves szakmai tapasztalat a kontrolling területén egy gyártó vállalatnál
  • Kívánatos a könyvelésben szerzett szakmai tapasztalat
  • Képes csapatban és nyomás alatt dolgozni.
  • Tapasztalat a CO+FI SAP modul kezelésében
  • MS Office (különösen Exel) alapos ismerete
  • Jó angol nyelvtudás írásban és szóban
  • Strukturált munkamódszer és nagyfokú affinitás a számokhoz
  • Hajlandóság a projektekhez kapcsolódó külföldi utazásokra

Amit kínálunk

  • Ünnepi és karácsonyi bónusz
  • fizetés 3800 eu/ hó bruttó
  • Rugalmas munkaidő
  • Teljesítményalapú fizetés (IGZ/DGB kollektív szerződés)
  • Hosszú távú foglalkoztatás és reális esély arra, hogy a régió neves vállalatai felvegyék Önt.
  • Gondos betanítás az új munkakörben és személyes kapcsolattartó személy